Aktualności

20.03.2016 r.

Wspomóż stajnię 1% podatku albo ...

więcej »

13.04.2016 r.

Pełne Wyniki Zawodów 09-10.04.2016

więcej »

09-10.04.2016 r.

WSTĘPNE listy startowe i godziny 09-10.04.2016r LM (skoki) ZR-A (ujeżdżenie) i AMWiM (skoki i ujeżdżenie)

więcej »

09-10.04.2016 r.

WSTĘPNE !!! Propozycje zawodów w dniach 09-10.04.2016r LM i AMWiM

więcej »

09-10.04.2016 r.

Zawody w skokach w ramach Ligi Mazowsza oraz zawody w ujeżdżeniu

więcej »

 

Partnerzy

Fundacja Studencka "Młodzi Młodym"

więcej »

Nasze małe konie

W tej chwili mamy do dyspozycji 10 małych koni, na których uczymy podstaw jazdy konnej, a osoby bardziej zaawansowane - pierwszych skoków.


Galeria - Nasze konie na wybiegu cz. I »
Galeria - Nasze konie na wybiegu cz. II »

Nasze koniki to:


Felek - ciekawie umaszczony (srokato-tarantowaty), mały, sprytny konik, bardzo łakomy i kontaktowy. Narazie niewiele potrafi, ale szybko się uczy - ma duży potencjał skokowy, więc liczymy, że w przyszłości stanie się jednym z naszych sportowców.


Gajar (konik polski) - ambitny, silny koń, w stadzie pełni rolę przywódcy i w związku z tym nie zawsze chętnie podporządkowuje się woli jeźdźca; nie lubi też zbytniego spoufalania się, kiedy stoi w stajni. Potrafi dobrze skakać, lubi chodzić w tereny. Jest koniem wszechstronnym - często wsiadają na niego większe osoby, w tym dorośli, a z drugiej strony dzieci początkujące uczą się na nim jazdy konnej na lonży.


Kaprys (kuc walijski) - kary, wesoły, najmniejszy ze wszystkich koników, obdarzony dużym temperamentem, przeznaczony raczej dla zaawansowanych jeźdźców (chociaż czasami wsiadają na niego mniejsze dzieci, ale tylko na bardzo spokojne jazdy, żeby się nie „rozbrykał). Jest bardzo skoczny, często więc reprezentuje barwy naszej stajni na zawodach jeździeckich. W sezonie 2009 zajął II miejsce w klasyfikacji Ligii Mazowsza pod Pauliną Szymczak.


Koktail (arabokonik) - z araba ma tylko szlachetny wyraz pyska i uszy – reszta jest konikiem polskim, i to dość masywnym. Zazwyczaj jest dość leniwy, często wsiadają na niego osoby dopiero uczące się samodzielnej jazdy, chociaż przy odrobinie wysiłku okazuje się, że Koktajl umie również i galopować i skakać. Chodzi także w bryczce – razem z Nygusem stanowią zgraną parę (uczestniczyli nawet w zawodach w powożeniu razem z Panem Witkiem). Jest również stajenną maskotką – z cierpliwością znosi wszelkie pieszczoty.


Nurek (konik polski) - wspaniały koń o wielkim sercu. Jest bardzo ambitny i pojętny, z upływem czasu zmienia się w konia sportowego – bierze udział w zawodach ujeżdżeniowych i skokowych. Jest też specjalistą od brązowej odznaki – zwłaszcza w ujeżdżeniu dostaje bardzo wysokie noty. . Wiele dzieci (i dorosłych także) lubi na nim jeździć, bo jest stosunkowo „bezproblemowy" i posłusznie wykonuje zadania. Nie znosi tylko ciągnięcia za wodze - wtedy się denerwuje i próbuje wyrwać jeźdźcowi wodze z ręki. Bierze także udział w zawodach skokowych i ujeżdżeniowych.


Nygus (konik polski) - urodziwy konik, ale prawdziwy "nygus" - chociaż dużo potrafi, nie lubi dzielić się swoją wiedzą z dziećmi; idealny do hipoterapii, oprowadzanek i jazd dla początkujących. Przy bliższym poznaniu okazuje się, że jest jednym z najinteligentniejszych koni w całej stajni. Dobry jeździec potrafi zmusić go do współpracy, a wtedy okazuje się, że potrafi ładnie i płynnie skakać. Chodzi także w bryczce, najczęściej w parze z Koktajlem lub Pigułką.


Pigułka (konik polski) - jest prawdziwą kobietą – jednego dnia bardzo spokojna, innego ma nadmiar energii; nie lubi brudzić kopytek w błocie, ale w swoim boksie nie utrzymuje zbyt wielkiego porządku. I jak prawdziwa kobieta nie znosi, gdy klepie się ją po zadzie. Mimo, że jest najstarszym koniem w stajni, cały czas pracuje i uczy dzieci o różnym stopniu zaawansowania – od lonży po udział w zawodach ujeżdżeniowych. Kiedyś wspaniale skakała – niestety kontuzja nie pozwala jej już na forsowne treningi skokowe.


Tatarka (konik polski) - chociaż nie najmłodsza, to obdarzona dużym temperamentem; również brała udział w zawodach w ujeżdżeniu i skokach; teraz też można się na niej uczyć skoków; chodzi także na lonży.


Filozofia - największa z małych koni (145 cm), urodziwa, spokojna klacz, na której mogą uczyć się jeździć zarówno dzieci, jak i dorośli. Na co dzień dość leniwa, nie lubi zwłaszcza chodzić po błocie, jednak po dobrym jeźdźcem pokazuje na co ją stać – wspaniale skacze. Ma już za sobą bardzo udane starty w zawodach skokowych.


Plotyn - nieduży i ładny koń, o tajemniczej przeszłości – nie wiadomo, ile dokładnie ma lat i jakiej jest rasy. Na jazdach jest spokojny i leniwy, ale zaawansowany jeździec potrafi skłonić go do współpracy – okazuje się wtedy, że zna podstawy ujeżdżenia i dobrze skacze. Chodzi również na lonży i w bryczce.